Konsultacje społeczne Partycypacja społeczna Proinwestycja Public relations Szkolenia i odczyty Urbanistyka WSZYSTKIE DZIEDZINY

Debaty społeczne Bajkowy Pacanów

10_pacanow-debaty-1

CO: Przygotowanie scenariusza i prowadzenie debat społecznych na temat przyszłości Pacanowa, w tym angażowanie mieszkańców do działań w przestrzeni publicznej miasta oraz opracowanie raportu podsumowującego projekt

GDZIE: Pacanów, woj. świętokrzyskie

KIEDY: 2010

KTO: arch. kraj. Katarzyna Łowicka, PROINWESTYCJA – Centrum Interaktywnych Konsultacji Społecznych

DLA KOGO: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Celem debat społecznych pt. „Przeobrażamy Pacanów” było uwrażliwienie mieszkańców Pacanowa na estetykę otoczenia, zainspirowanie do wspólnego działania na rzecz kształtowania architektury krajobrazu całej miejscowości (mającej wpływ na jakość życia, tożsamość miejsca i ochronę przyrody), a także do budowania marki Pacanowa opartej na istniejących wartościach i tych wspólnie wypracowanych.

Działanie to skierowane było do wszystkich mieszkańców Pacanowa, a także do podmiotów gospodarczych, które widzą możliwości inwestycyjne w Pacanowie.

Debaty społeczne „Przeobrażamy Pacanów” pierwotnie zaplanowano w dniach: 10.04.2010r., 25.04.2010r. i 09.05.2010r. 10 kwietnia 2010r. – w związku z żałobą narodową po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, w której zginał prezydent Lech Kaczyński z żoną oraz najważniejsze osoby w państwie – terminy debat przesunięto o dwa tygodnie.

Spotkania z mieszkańcami na temat przyszłości Pacanowa odbyły się w Europejskim Centrum Bajki w trzy niedziele: 25 kwietnia, 9 maja i 23 maja 2010r. Spotkania miały charakter otwarty, rozpoczynały się o godz. 17:00 i trwały ok. 3 godzin każde.

10_pacanow_kwiaty

Podsumowanie projektu: „Architektura krajobrazu czynnikiem kształtowania kultury miejsca

 

 

 

Dodaj komentarz