Architektura krajobrazu Partycypacja społeczna Projekty WSZYSTKIE DZIEDZINY

Zagospodarowanie Zieleńca Linearnego śladem dawnej bocznicy kolejowej

20171015_180027_CO: Zagospodarowanie Zieleńca Linearnego śladem dawnej bocznicy kolejowej na Żoliborzu Południowym

GDZIE: Warszawa, Żoliborz Południowy, w rejonie ulic: Anny German oraz Ludwika Rydygiera, Przasnyskiej, Zygmunta Krasińskiego

KIEDY: Wniosek: styczeń 2016 r.
KTO: arch. kraj. Katarzyna Łowicka

DLA KOGO: Mieszkańcy Dzielnicy Żoliborz

Wniosek do budżetu partycypacyjnego m.st. Warszawa na 2017 rok dotyczący opracowania kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania zieleńca linearnego  i realizacji wybranych elementów programowych zgodnie z opracowanym projektem (zieleń, ławki, placyki, latarnie, itp.). Projekt powinien uwzględniać wyniki warsztatów i działań zrealizowanych w 2016 roku z wniosku z budżetu partycypacyjnego na 2016 r.: „Zieleń i rekreacja na Żoliborzu Południowym”.

Teren zieleńca, który zgłosiłam w tym roku do III edycji budżetu partycypacyjnego (BP) został w ramach I edycji BP oczyszczony z odpadów (dziesiątki kontenerów wywiezionych śmieci) i samosiejek. W ramach projektu posadzono na nim 200 szt. pnączy. W 2015 roku były też rabaty z jednorocznymi kwiatami (kosmos podwójnie pierzasty).
Działania podjęte w ramach I edycji to dopiero początek w procesie tworzenia Nowego zieleńca, którego pragną mieszkańcy Żoliborza.
Zapraszam na stronę na fb, gdzie dostępna jest m.in. dokumentacja zdjęciowa z 2014 i 2015 roku, a także gdzie publikuję bieżące informacje i inspiracje dot. zieleni na Żoliborzu Płd.
https://www.facebook.com/NowyZieleniecnaZoliborzuPoludniowym/

Realizacja w 2017 roku

  • Inwestor: Dzielnica Żoliborz m.st. Warszawa
  • Dokumentacja projektowa: GREEN CREATION Marek Wdowicz
  • Wykonanie robót budowlanych: A&M PARTNERS Sp. z o.o.